Rozkwit Polskiego Malarstwa

Z polskim malarstwem na zawsze będzie nam się kojarzyć Jan Matejko. Jego słynne dzieła znane są w całej Europie, a w Polsce są wielkim symbolem. Hołd pruski, oraz malowidła przedstawiające sylwetki królów polskich są bardzo znane. Każdy kto chodził do szkoły widział je na pewno. Taak, obrazów Jana Matejki nie trzeba nikomu przedstawiać. Co jednak potem? Czy ktokolwiek z nas zna innego polskiego malarza? Czy jest nim ktoś inny niż ten, który malował nam płot? Na te pytania postaramy się odpowiedzieć.
Sztuka polska rozwijała się prężnie i dziś nie odbiega bardzo od europejskich malunków. Co więc jednak sprawia, że to dzieła zagranicznych artystów wychodzą na całych świat, a polskie nie? Tego nie wiadomo. Malarstwo Współczesne pełne jest ekstrawaganckich, futurystycznych rozwiązań. Polacy starają się naśladować nurty europejskie, ale wiadomym jest, że kolebką malarstwa były, są i będą Włochy.
Ciekawym polskim stylem jest malarstwo olejne. Tu Polacy rozwijają się prężnie i pokazują nam co potrafią. Jednak ten typ nie jest zbyt oryginalny. W dobie XXI roku stawia się na abstrakcje, i przyszłościowe podejście do obrazów. Szczególny sukces odnoszą obrazy zaskakujące, przedstawiające coś, czego jeszcze nie widzieliśmy. Jest to trudną sztuką, ale najlepsi na świecie potrafią takie coś przekazać bezbłędnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *