Dbajmy o nasze środowisko!

Wiele miast z całego globu, doświadcza nadmiernego zakażenia powietrza, głównie z powodu ruchu lub zwiększonej działalności przemysłowej. Zanieczyszczone powietrze nie tylko prowadzi do rozmaitych problemów otoczenia, ale także do wielu problemów w zdrowiu, i to jest bodziec, dla jakiego musimy wszelcy przyczyniać się do poprawki właściwości powietrza w naszych miastach. Jednym z najprostszych rodzajów, w jaki sposób potrafimy poprawić własność powietrza w naszych miastach jest posadzenie bardziej zielonych roślin. Ostatnie monitorowania uwieńczone przez brytyjskich naukowców mówi, że roślinki zielone takie jak trawa i bluszcz może znacząco złagodzić dwutlenku, azotu i mikroskopijnych okruszyn stopień w atmosferze. biofiltr Te dwie substancje zanieczyszczające powietrze może być może być bardzo niesprzyjające dla zdrowia człowieczego i naukowcy odkryli również, że ich stężenie przewyższa pewny rząd na ulicach wielu miast. Naukowcy Wielkiej Brytanii informują, że ” uważne rozlokowanie trawy, bluszczu czy odrębnych zielenin, na ulicach miast może obniżyć stężenie dwutlenku azotu nawet o 40 procent i dwutlenku węgla o 60 procentów”. To jest około 8 razy więcej aniżeli niedawno mniemano. Naukowcy również mówią, że drzewa nie zawsze są wysoko wydajne w obniżaniu stężenia tych zanieczyszczeń, a uzyskanie większości z nich można tylko wyrządzić, jeżeli przed wróci się obserwację, żeby unikać zakażenia ich koron. Miejscy kreślarze powinni wziąć pod uwagę te dodatnie efekty zasadzenia potężniejszej cyfry flory zielonych w miastach, i upewnij się, że „zielonych” miejsc w miastach jest jak najwięcej. Też, aby obniżyć liczbę skażeń w miastach hale fabryczne powinny używać biofiltr i inne oczyszczacze powietrza. Wszelcy muszą pracować na dobro ogółu. Każde hale fabryczne i zakłady przemysłowe powinny w szczególności zadbać o to, ażeby złagodzić emisję szkodliwych gazów do atmosfery. Często jednak wytwórcy nie robią nic w zamiarze oczyszczania otoczenia i wolą zapłacić wielkie grzywny, zamiast zamontować wszystkie filtry i odmienne środki zapobiegające uwalnianiu zakażeń do powietrza. Ich sposób funkcjonowania w ogromnej mierze przyczyniłby się do poprawy naszego otoczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *