Prawidłowa metoda podczas reperacji sprężarki w aucie

W twoim samochodzie najbardziej narazone na uszkodzenia są sprężarki.

To z tego motywu, że kłopoty sprężarek są z jedną z najczęstszych i potencjalnie bardzo drogimi kłopotami, które zdołają wystąpić podczas jazdy. Wszelkie awarie sprężarki można podzielić na dwie główne kategorie. Są to wewnętrzne uszkodzenie lub powierzchowne.naprawa sprężarek

Jeśli są to zewnętrzne zniszczenia sprężarki, to ten scenariusz nie przynosi dużo zmartwień. To tam sprzęgło może padać albo odmienny element z zewnątrz, takich jak koła pasowego lub pokrycia. Może to również obejmować ubytek freonu z frontalnego wału albo wahania ciśnienia. Zewnertrzne problemy jakie wystąpią, można podreperować, bez dużych przeciwności. Nie potrzebują one zamiany części.

Wewnętrzne uszkodzenia sprężarki jakie przydarzą się w samochodzie, to jest kosztowniejsza opcja. Wewnętrzne uszkodzenia mogą wywoływać większe straty, a wiąże się, to z tym, że metaliczne podzespoły mogą się rozprzestrzenić po całym układzie klimatyzacji. To szczątki mogą być dokuczliwe do usunięcia i mogą powodować awarie sprężarki. naprawa sprężarek

Naprawa sprężarki

Te poniższe wytyczne mają pomóc w uniknięciu problemów przy naprawie sprężarki jak również pomogą przestrzegać imperatywy BHP.

1) Zawsze należy nosić odpowiednią opiekę oczu. Utożsamiania i wykluczania czynnika chłodniczego zgodnie z wszelkimi regulaminami stanowymi i związkowymi lub miejscowymi przed rozpoczęciem pracy w samochodzie.

2) Wyciągnij zepsutą sprężarkę z samochodu. Rozłącz wszytskie przewody. Pozwól ciśnieniu opaść.

3) Precyzyjnie wyczyść każdy komponent, za nim pozostanie na powrót wkręcony. Kiedy wszystkie elementy zostały oczyszczone, należy je suszyć kompresją.

4) Wymień akumulator albo suszarką i wszystkie urządzenia dylatacyjne. Obejmują ona rurę dyszy i parawanu. Uwaga: niektóre Dodge i ciężkie samochody ciężaroweh stosują zawór rozprężny zamiast rury dyszy. Odnoszą się do zapisanych instrukcji napraw samochodowych do samochodów specjalnych wytycznych. naprawa sprężarek

5) Po zainstalowaniu zastąpionej sprężarki w pojeździe należy zapewnić odpowiedni montaż i ustawienia taśmy.

6) Zaleca się, aby zainstalować w linii filtra w kanale ssącym w pobliżu wentyla sprężarki. Pozwoli to uniknąć ewentualnego skażenia z wejściem i niszcząc urządzenie zastępcze.

7) Aplikowanie podciśnienia do samochodowego układu sieciowego. rtęci przez jedną godzinę, żeby zapewnić wilgoć i innych ciał stałych.

8) Uzupełnij układ klimatyzacji za pomocą przepisanego freonu. Używaj właściwej skali, pomiaru urządzenia, ażeby zapewnić właściwą wielkość czynnika chłodniczego ustalony przez wytwórcy samochodu.

Aplikowanie nawłaściwego płynu chłodniczego jest z jedną z podstawowych przyczyn przedwczesnych uszkodzeń sprężarki jak również słabej wydajności systemu.

10) Kiedy skończysz reperację – przeprowadz kompletny test wydajności systemu. Każdy element układu musi zostać oszacowany.

Wiele awarii sprężarek bierze się z tego, że jakiś pierwiastek w systemie pozostał uszkodzony.

Jak widać z powyższej isntrukcji, kiedy zespuje się sprężarka od wewnątrz, to rutynowany technik musi się natrudzić, aby wszystko działało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *