Opady śniegu

Ciężkie warunki na drogach, które panują w okresie jesiennym (mgły), a następnie w okresie zimowym są bardzo trudne nawet dla z długo letnim doświadczeniem kierowców.
W czasie tych mokrych i śnieżnych miesięcy polskie drogi nie ułatwiają kierującym poruszania się. Mgły, gwałtowny deszcz, wiatr hulający i na samym końcu opady śniegu, tego mogą się spodziewać kierowcy w Polsce od października do kwietnia.
Jest kłopotliwy czas dla kierowców, oraz sezon intensywnej pracy dla służb porządkowych i pomocy drogowej.
Chociaż z drogowcami to jest ciekawie, co roku powtarza się ten sam utraty frazes „Zima zaskoczyła drogowców”. Mamy październik i pierwszy tydzień śniegu już za sobą, w każdym jednym mieście w Polsce zdarzyło się tym czasie kilkadziesiąt wypadków . Wiąże się, to z nieodśnieżonymi ulicami, lecz również nie zawsze jest, to winna drogowców. Wini też są zwykli kierowcy, którzy zapomnieli zmienić opony letnie na zimowe. W moim ukochanym mieście, w którym żyje, operuje i zamieszkuje, czyli w Rzeszowie, z tego co zobaczyłem w gazetach lokalnych, w raz pierwszym śniegiem doszło do 60 kolizji. Sporo i niewiele, zależy jakie szkody powstały przy zdarzeniach. pomoc drogowa rzeszów
Okres zimowy jest czasem, kiedy pomoc drogowa rzeszów ma ręce pełne roboty. Wielu brawurowych kierowców zawyżą swoje umiejętności w tak trudnych warunkach, jakie przeważają w zimie na polskich drogach. Pomoc drogowa najczęściej jest zamawiana do samochodów leżących na poboczach. Każdy z nas je widział. Kilka rad można przekazać w tym wypadku. Trzeba trzeźwo oceniać swoje umiejętności, nawet, jak się jest Hołowczycem, to i tak trzeba być ostrożnym – obok nas są inni kierowcy bardziej i mniej zaangażowani w jeździe autem. Polacy powtarzają ten sam błąd, co roku. A mianowicie zwlekają ze zmianą opon do momentu, kiedy na ulicach jest już naprawdę ciężko. Następnie stoją w kolejkach i klną na siebie i wszystkich w okół. Wystarczy być profilaktycznym i uniknie się w tedy tylu problemów.
Na koniec użytkownicy szos pamiętajmy, o bezpieczeństwu innych ludzi na szosach, a zwłaszcza pieszych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *