Bez dietetyka diety nie tykaj!

Czas w którym przydarzyło nam egzystować żąda od nas rozumienia tematów, o których nasi ojcowie nie mieli wyobrażenia i o których wogóle nie musieli rozmyślać, Jednym z takich tematów jest dieta. W internecie można wynaleźć tysiące strategij na wydajne odchudzanie i każda ma być ta najlepsza a już napewno skuteczniejsza od pozostałości, Musimy jednak mieć świadomość, że biorąc się za jakiś temat nie mając o nim zielonego pojęcia możemy wyrządzić sobie wielką szkodę, Sprawa jest tym bardziej fundamentalna, że tu chodzi o jedną z najcenniejszych materii w naszym życiu, czyli zdrowie. Zatem, by mieć pewność, że to co robimy, czynimy porządnie najlepiej udać się do specjalisty, Ekspertem od diety jest naturalnie wykształcony w tym kierunku lekarz- dietetyk. Zdecydowanie odradza się podążanie za wskazówkami koleżanek, pseudo- ekspertów, forów internetowych itp. Każdy organizm jest inny i dla każdego co innego może być efektywne w odchudzaniu. Dietetyk musi się zaznajomić z przebytymi przez nas chorobami, uczuleniami, trybem spędzania czasu, profilem naszej pracy i potężną ilością różnych czyników nim zaproponuje nam swoje rozwiązania, Oczywiście za porządnego specjalite trzeba dobrze zapłacić, ale na zdrowiu się nie oszczędza,
By wynaleźć porządnego specjalistę najłatwiej sięgnąć do nieskończonych zasobów internetu i wprowadzić interesującą nas w zależności od miasta frazę. Na przykład dla obywateli ze stolicy będzie to dietetyk warszawa. Tu wyskakuje nam sporo specjalistów, Skoro w internecie można ich bez kłopotu wygrzebać, to znaczy, że nie skąpią na autopromocję, czyli ich stać. Naturalnie stać tylko dobrych fachowców, do jakich przyjeżdża wiele osób, Tak więc po przejrzeniu kilku pozycji decydujemy się na tę, która nam pasuje, Koniecznie trzeba tu zaznaczyć, że w momencie, gdy dietetyk wybrał dla nas trafną dietę, to pod żadnym pozorem nie można nie stosować się do jego instrukcji, Przyczyna jest naturalna, Odchudzanie nie będzie efektywne, Nie pomoże nam żaden specjalista, jeżeli za każdym batonikiem będziemy się tłumaczyć przed nami samymi, że przecież to tylko jeden batonik.Najistotniejsza przy diecie jest konsekwencja, Jeżeli nie mamy zamiaru trzymać się instrukcji, to szkoda naszego czasu, znoju i pieniędzy. Naturalnie można poprosić przyjaciółkę, małżonka, czy kogokolwiek nam bliskiego o pomoc w niezłomnym trzymaniu się instrukcji dietetyka, ale tak naprawdę wyłącznie my sami potrafimy sobie pomóc.

Trzeba również pamiętać, że każdy kto decyduje się na dietę zasługuje na słowa pochwały, Każdy kto stara się sprawić coś dobrego ze swoim życiem i zdrowiem zasługuje na nie. Prośba dlatego do wszystkich, którzy stykają się z dietą u kogoś z otoczenia, by nie krytykowali, a wręcz dopingowali do trzymania się powziętego zamiaru.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *