Legendarne regiony we Włoszech na snowboard

Dolomity w Alpach miejscem wspaniałym na narty we Włoszech

Najlepsze wycieczki na narty do WłochDowolny fan nart w szukaniu znakomitego miejsca wypadowego na deski bierze pod uwagę: dobrą pogodę, wspaniale przygotowywane stoki narciarskie, przestrzeń, a również przygotowanie zaplecza turystycznego. Wszystko z pewnością odnajdziemy w Dolomitach. Gigantyczna liczba tras, wyciągów narciarskich sprawią, że przez dwa tygodnie będziemy poznawać wszystkie dostępne ścieżki. Oprócz doskonale przygotowanych tras narciarskich czas wolny umilają zdarzenia kulturalne w miasteczkach i hotelach. Miłośnicy kulinarni będą mogli spróbować miejscowych stawa w okolicznych knajpach i restauracjach. Narty Włochy to nie sam sport ale również piękna przyroda. Oszałamiające krajobrazy wprawiają wszystkich w zachwyt. Do najciekawszych i najpopularniejszych ścieżek narciarskich we Włoszech przynależą te, jakie sa położone w Piemoncie i Lombardii. Jednakże prawdziwi fani sportów zimowych wybierają ponad 1500 km nartostrad oraz 10 snowparków położonych w Trydencie blisko pasu Dolomitów.

Jakie obszary wskazane jest odwiedzić w Alpach

Narty dla grup zorganizowanych we WłoszechW wspomnianym Trydencie znajdują się dwa wielce pokaźne regiony narciarskie Alp, mianowicie: Dolomity Superski także Skirama Adamello Brenta. Główny okręg to Dolomity Wschodnie obejmujące takie doliny jak: San Martino di Castrozza, Val di Fassa, Moena-Tre Valli i Val di Fiemme. Skirama Adamello Brenta znajduje się w Dolomitach Zachodnich i zawiera kotlinę Val di Sole, która ma liczne obszary narciarskie. W zachodniej części Trenitino jest się kilka zachęcających szczytów m.in. Groste, Cima Rossa, Campanil Alto, Cima Brenta, i Campanil Basso.

One Response to Legendarne regiony we Włoszech na snowboard

  1. Elvis pisze:

    W drugiej kolejności muszę chwalić miasto zakopane jako nadzwyczaj dobrego organizatora zawodów sportowych. Przede wszystkim w czasie zawodów pucharu świata w skokach narciarskich. Przystoi wspomnieć o lokalu noclegi zakopane.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *