Najwspanialsze wesele

Indie są tajemniczym krajem pełnym odmiennych kolorów barw. Na terenie Indii występuje ponad 20 języków które uznaje się za urzędowe,oraz duża mieszanina rozmaitych wierzeń kultur. Wszystko to zaowocowało bogatymi zwyczajami. Niezwykle barwnie wyglądają tam wesela, i tradycje z nim złączone. Każdy ślub hinduski słynie z rozmaitych zwyczajów. Obrzędy te mają swoje początki w tradycyjnej kulturze hinduskiej, w byłych uroczystościach ślubnych. Jednym z ciekawszych rodzajów ślubów jest Maharashtrian, który można podzielić na kilkanaście obrzędów a każdy jest wykonywany z dużym hołdem i czcią.

wesele rzeszówNiekiedy państwo młodzi widzą się po raz pierwszy dopiero w dniu ślubu, albo parę dni wcześniej.
W dniu ślubu pan młody ubrany jest w złociste szaty, do panny młodej najczęściej przyjeżdża karetą, udekorowaną kwiatami. W szeregu są się weselnicy wraz z orkiestrą. Po przestąpieniu progu żony małżonki jest witany przez jej mamusię, następnie wita się ze starszyzną by obdarować ich podarkami. Jest to jedyna rzecz za jaką płaci pan młody, pełne wesele jest finansowane przez bliskich przyszłej małżonki. Kapłan który w kulturze hinduskiej prowadzi ceremonię zaślubin posiada piękną nazwę Bramin. Zgodnie z tradycją, ceremonia powinna odbywać się na glebie pod drewnem konopi wskazywanym mandap. Do dnia współczesnego jako najważniejszy rytuał który przetrwał i jest uprawiany to siedem kroków tzw. Sapta Padi. Podczas tej uroczystości młoda para okrąża siedem razy święty ogień przy tonach mantr inkantowanych przez Bramina. Ceremonia ta spaja dwoje ludzi w związek małżeński a panna młodociana jest przekazana i to rzeczywiście do nowego mieszkania przez członków rodziny pana młodego.

wesele rzeszówJak widzimy obyczaje jakie występują w Indiach dużo się różnią od tych występujących w europie czy również w samej Polsce. W naszych realiach ślub odbywa się w świątyni w zgromadzeniu rodziny i najbliższych kumpli. Nikt wcześniej nie wybiera z kim młodzi mają wziąć ślub. Wesele rzeszów jako przyjęcie dla zaproszonych odbywa się najczęściej w pięknej sali gdzie goście cieszą się do białego rana. Bardzo interesującym konceptem na wesele jest dobór klimatycznego obszaru jakim jest gospoda która naprowadza nasze przemyślenia do naszych pradziadów który w taki sposób celebrowali to wspaniałe wydarzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *