Obrzędy weselne ongiś i dziś

Zapewne każdy z nas był świadkiem ślubu, bądź jego gościem , lecz czy ktoś zastanawiał się skąd wzięły się pojedyncze obyczaje. Dlaczego przyszła małżona stoi na lewo od przyszłego męża , skąd wzięło się zwyczaj nakładania obrączki na trzeci palec lewej ręki a nie np na drugi palec prawej ręki. W takich przypadkach zawsze istnieje wiele objaśnień skąd dany ceremoniał się wziął. Dla przypadku rzucenie bukietu kwiatów przez małżonkę pochodzi się z Anglii. Kobiety zgromadzone na weselu pragnęły zagarnąć fragment sukienki lub kwiatów by uzyskać część szczęścia panny młodej . Dzisiaj bukiet kwiatów jest podrzucany do tyłu w kierunku niezamężnych niewiast, ta która łapie będzie kolejną mężatką .

wesele tarnobrzegZwyczaj nakładania obrączki na trzeci palec lewej dłoni wywodzi się z czasów antycznego Rzymu. Rzymianie byli przekonani że żyła z tego palca ma proste złączenie z sercem , a sama obrączka w układzie koła oznaczała wieczystą miłość. Jednostka drużby jako najlepszego człowieku z kolegów wywodzi się byłych okresów gdy o partnerkę nie raz należało walczyć bądź złapać ją pełną stanowczością dlatego wybierano najważniejszego towarzysza broni by wspomógł nas osiągać zamierzony plan. Jednocześnie w dawnej Anglii drużba służył panu młodemu do samego ołtarza żeby w razie potrzeby bronić panny młodej. To że panna młoda stoi po lewej stronie to też pochodzi się z byłych czasów gdy potrafiło dojść do sytuacji w której zaliczało bronić panny młodej. Warstwowy tort ma swoje wyprowadzanie w czasach gdy weselnicy sprowadzali ze sobą drobne ciasta i umieszczane były jeden na drugim. Kwiaty weselne są emblematem urodzajności, a welon symbolizuje wstydliwość młodość i dziewictwo.

wesele tarnobrzegWesele w swoim początkowym zamyśle posiadało na zamiarze odpędzenie wrogich strachów. Wszelcy byli podobnie okryci żeby zmylić czyhające podłe upiory. Dziś wesele tarnobrzeg jest czasem gdzie rodzina wraz z młodą parą i ich przyjaciółmi świętują najczęściej do wczesnego rana ten specjalny dzień. Wybitna rozrywka okraszona smakowitym jadłem i napojem, roztańczeni goście w rytm wyśmienitej muzyki pozwalają zapamiętać ten dzień do finiszu żywota. A o pełny bieg przyjęcia ślubnego zadba profesjonalna pomoc domu weselnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *