Auta do transportu – drogie lecz długowieczne

Samochody na każdą kieszeńSamochody jakie nadchodzą do nas z za niemieckiej ściany wyznaczają dla nas wielką atrakcję. U naszych zachodnich sąsiadów, przeciętnie posiadacz ma swoje auto przez rok i przejeździ on przez rzeczony czas 100 000 kilometrów. Nie jest to dużo szczególnie dla typowego polskiego nabywcy. W Polsce wozy zdołają przejechać jakieś 400 000 kilometrów. Dla przykładu dodam, że przykładowo pewien samochód marki mercedes, potrafi w ciągu swojej witalności zrobić nawet jeden milion kilometrów. Taki samochód bez okręcania w bawełnę nadaję się do przedsiębiorstw. Takim klasycznym przykładem mozolnie dystansowego wozu jest Mercedes Sprinter.

Samochód ten jest w dużej mierze ceniony w naszym kraju. Wystarczy zaobserwować nasze drogi. Firmy mianujące się transferem osób, w swoich flotach posiadają co najmniej jeden taki pojazd. Jestem pod wrażeniem tego samochodu, w szczególności widząc możliwości sprintera w trasie. Nowy sprinter jest tak subtelny i komfortowy w środku, że pokochałem ten sprzęt. Generalnie permanentnie lubiłem i respektowałem takie tego rodzaju samochody. Jednak nie każdy wóz Mercedesa może cenić sie takimi możliwościami jak towarzysz sprinter. Dla przykładu starsze wersje Mercedesa Vito, miały jeden zasadniczy mankament a innymi słowy karoserię, która bardzo błyskawicznie opierała się obskurnym działaniom korozji. Nie powiem, bo samochód Vito, również wygląda bardzo w porządku, ale taka poważna awaria jak skłonność na rdzę, kładzie samochód na beznadziejnej pozycji.

Nowy model mercedesa Vito, został stworzony z myślą o ostatnich wadach. Wydaje się że producenci zrezygnowali z tej lichej blachy i ulokowali w grubszą blachę. Samochód usprawniono też pod kątem prowadzenia. Teraz pionierskie Vito posiada parę zasadniczych korekt jeżeli chodzi o systemy prowadzenia. Teraz da się powiedzieć, że multum przyzwoiciej prowadzi się taki samochód. Wszystko współgra sumarycznie, dla lepszego komfortu i bezpieczeństwa. Najwięcej poprawek, oprócz oczywiście karoserii, egzystują kwestię bezpieczeństwa. Nowy rodzaj poduszek powietrznych na pewno podniesie samochód w rankingu bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *