Sympozja, zebrania na temat powstania wszechświata, jakie rozproszą nasze wątpliwości

W zeszłym miesiącu, w Warszawie ukończyło się sympozjum naukowców. Każdego roku naukowcy zbierają się w Pałacu Kultury i Nauki, by polemizować na tematy powiązane z każdą sferą biologii oraz chemii. W tym roku uwagi poświęcono biologicznym i fizycznym aspektom stwarzania świata.

Fizyka kwantowa, to gałąź fizyki, zajmująca się badaniem cząstek elementarnych oraz ich wpływu na kształtowanie świata. W zestaw badań nad tą dziedziną wchodzi mnóstwo światowych akademii oraz, rozsławiony zderzacz atomowy, mieszczący się w Stanach Zjednoczonych. Jest to urządzenie, które ożywia protony do astronomicznych szybkości. Kreuje się plazma, zaś temperatura przekracza tą, która jest na Słońcu. W wyniku tych działań powstaje potężna ilość energii oraz mnóstwo cząstek, które to naukowcy starają się przechwycić oraz przeanalizować. Jest toteż jednak niesłychanie karkołomne zadanie.

Naukowcy obradując, rozmawiają na tematy związane z różnorakimi przymiotami paradoksów fizycznych. Konfrontują swoje spojrzenia na temat wszystkich, ważnych czynników mających wpływ na nasze istnienie. Wbrew ogólnej opinii, są toteż bardzo interesujące kwestie. Jeszcze niedawno myślałem tak jak całe społeczeństwo. Sądziłem, iż w takich płaszczyznach jak biologia, chemia, czy fizyka kwantowa, nie może być nic interesującego. Moje stwierdzenie zmieniło się, kiedy przeczytałem pracę Theory of grand unification. Dzięki temu, po dziś dzień fascynuje mnie owa dziedzina fizyki. Postanowiłem zaistnieć w małym światku osób, fascynujących się przyczynami naszego istnienia oraz działania wszechświata. Zacząłem wiele czytać oraz brać członkostwo w dyskusjach na forum.

Dzięki temu, zdobyłem zaproszenie na sympozjum naukowców, o którym wzmiankowałem przedtem. Chwilą, na jaką czekali wszyscy naukowcy, było przemówienie wizytatora sympozjum. Okazał się nim znany, amerykański badacz. Konstruktor wielkiego zderzacza cząsteczek. Naukowcy dyskutowali z Nim do późnych pór nocnych omawiając zagadnienia z fizyki kwantowej. Warto było znaleźć się w tym miejscu, natomiast dla mnie był to sposób na jeszcze większe zaangażowanie w tak karkołomne tematy naukowe. Moja fascynacja fizyką kwantową, po tym sympozjum jest coraz większa. Za rok, w trakcie powtórnego spotkania naukowców, mają zostać przedstawione najnowsze wynalazki fizyki kwantowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *