Jak zrobić indywidualny album na zdjęcia?

Jak zrobić indywidualny album na zdjęcia?

Artykuł dodał/a: Zyta Zielińska
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0

Osoby, które nie wyobrażają sobie przechowywania zdjęć w komputerze czy telefonie chętnie korzystają z albumów do zdjęć. Jednak aby mieć piękny i oryginalny album, nie ma potrzeby go kupować! Można w łatwy sposób wykonać go samemu. Należy odpowiednio się przygotować i zrobić niezbędne zakupy, a potem rozpocząć pracę nad własnym projektem. W poniższym artykule dowiesz się, od czego zacząć!

Od czego zacząć przygotowywanie do robienia albumu na zdjęcia?

Zanim rozpoczniesz przygotowywanie albumu na fotografie, pomyśl o motywie przewodnim, kolorach, wielkości albumu i ilości stron. Album powinien tworzyć ze wszystkimi elementami spójną całość łącznie z kolorystyką i motywem fotografii. Stwórz listę zakupów, kup to, co niezbędne oraz postaraj się wytypować wolny dzień na zrobienie albumu. Ma Ci to sprawić przede wszystkim przyjemność oraz dać odrobinę relaksu.

Baza do albumu na zdjęcia – jaki materiał jest najlepszy?

Baza do albumu powinna być trwała i sztywna, szczególnie jeżeli planujesz wkleić więcej fotografii. Wybierz do tego celu grubszy papier czy też tekturę. Jeśli chcesz zrobić album z mniejszą porcją zdjęć, możesz do tego wykorzystać kartki zwykłego papieru technicznego.

Jak możesz połączyć album do zdjęć jako jedność?

Możesz do tego celu użyć bindownicy, o ile taką posiadasz czy też zrobić to w najbliższym punkcie ksero. Drugim sposobem są tasiemki. Jest to najmniej kosztowna opcja i wystarczy, jeśli udasz się do sklepu w typie pasmanterii i poprosisz o satynowe bądź bawełniane tasiemki. W internecie znajdziesz również otwierane kółka, dzięki którym łatwo będzie Ci wyjmować kartki. Do wykonania otworów w albumie wystarczy Ci zwykły dziurkacz.

Co potrzeba do zrobienia albumu na zdjęcia?

Do stworzenia samodzielnie albumu, przyda Ci się lista akcesoriów papierniczych.

Oto lista przydatnych rzeczy:

  • akcesoria do cięcia równych krawędzi – gilotyna, trymer, nożyk tnący
  • nożyczki
  • klej, taśma klejąca
  • dziurkacz
  • linijka oraz cyrkiel
  • dwie tekturki A4
  • kartki na zdjęcia
  • kółeczka do spięcia albumu
  • ozdobny papier i inne podobne elementy – kwiatki, wstążki, guziki, ćwiki, spinacze, papierowe serwetki, możesz użyć wszystkiego, co chcesz zamieścić w albumie
  • zdjęcia

Jak dobrze zrobić bazę do albumu na zdjęcia?

Użyj dwóch grubych tekturek, które posłużą Ci jako okładka albumu. Na krótszym boku, wykonaj dziurkaczem trzy otwory. Pamiętaj, aby otwory na obu tekturkach wykonane zostały w tych samych miejscach. To samo zrób we wszystkich pozostałych kartkach albumu. Przemyśl motyw przedniej okładki, który będzie harmonizował ze stylem całego albumu. Najlepiej, jeśli tylna okładka jest w podobnym kolorze. Nie zapomnij, aby przed przyklejeniem papieru wykonać w nim otwory. Strony albumu możesz zostawić gładkie, na przykład czarne, gładkie strony będą przypominały stare albumy, lub możesz ozdobić je w dowolny sposób. Na sam koniec połącz wszystkie strony i okładki kółkami.

Porady, które ułatwią tworzenie albumu do zdjęć!

Twój album na zdjęcia może wyglądać rewelacyjnie oraz ujmować swoją oryginalnością każdego, kto go zobaczy. Wystarczy dokonać kilku rzeczy, które ułatwią tworzenie produktu. Przede wszystkim rozmieszczaj ozdobne elementy równomiernie na wszystkich stronach, dzięki czemu będą miały podobną grubość. Następnie zostaw wystarczająco dużo miejsca na przyklejenie zdjęć. Kombinuj z kolorami oraz strukturami!

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Ostatnio dodane do Kultura i sztuka
Osoby, które nie wyobrażają sobie przechowywania zdjęć w komputerze czy telefonie chętnie korzystają z albumów do zdjęć. Jednak aby mieć piękny i oryginalny album, nie ma potrzeby go kupować! Można w łatwy sposób wykonać go samemu. Należy odpowiednio się przygotować i zrobić niezbędne zakupy, a potem rozpocząć pracę nad własnym projektem. W poniższym artykule dowiesz się, od czego zacząć!Od czego zacząć przygotowywanie do robienia albumu na zdjęcia?Zanim rozpoczniesz przygotowywanie albumu na fotografie, pomyśl o motywie przewodnim, kolorach, wielkości albumu i ilości stron. Album powinien tworzyć ze wszystkimi elementami spójną całość łącznie z kolorystyką i motywem fotografii. Stwórz listę zakupów, kup to, co niezbędne oraz postaraj się wytypować wolny dzień na zrobienie albumu. Ma Ci to sprawić przede wszystkim przyjemność oraz dać odrobinę relaksu.Baza do albumu na zdjęcia – jaki materiał jest najlepszy?Baza do albumu pow...