Przegląd najbardziej popularnych zapachów perfum na świecie

Przegląd najbardziej popularnych zapachów perfum na świecie

Artykuł dodał/a: Kinga Baran
Ocena: 5.00
Oddanych głosów: 1

Każde perfumy to unikalna kompozycja zapachów, które mogą łączyć się w doskonałą całość. Aby wybrać idealną dla siebie mieszankę, zapoznaj się z naszym opisem wszystkich nut zapachowych. Informujemy, czym się charakteryzują oraz za co odpowiadają w perfumach. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jakie nuty Ci odpowiadają i z tej przyczyny powinny dominować w Twoich perfumach.

Najpiękniejsze nuty kwiatowe w perfumach dla niej

Istnieją cztery główne grupy aromatów, jakie da się umieścić na schemacie, inaczej zwanym kole zapachów. Pierwszą grupą są nuty kwiatowe, jakie występują nieomalże we wszystkich perfumach kobiecych. Na ogół trafiają do nuty serca, czyli zapachów, które stają się w pełni odczuwalne po piętnastu minutach od zaaplikowania i utrzymują się przeciętnie od 1,5 do 3 godzin. „Sztandarowe” kwiaty używane w perfumach to róże, lilie, konwalie, fiołki, magnolie, ylang-ylang, jaśminy oraz tuberozy. Czynią one pachnidło bardziej romantycznym, eleganckim oraz kobiecym.

Jak rozpoznać orientalne nuty zapachowe w perfumach? 

Jest to najbogatsza oraz najbardziej bogata grupa, jaka od razu przenosi nas na Bliski Wschód. Kadzidło i bursztyn jest zaliczany do grupy lekkich, orientalnych zapachów, kalafonie – typowo orientalnych. Paczula oraz drzewo sandałowe to zapachy orientalno-drzewne. Są to nierzadko dość ciężkie zapachy, trafiają do nuty bazy. Korzenne przyprawy (pieprz, wanilia, kardamon), ambra, piżmo tworzą długo utrzymujące się tło, jakie zapisuje się w pamięci i sprawia, że pragniemy powrócić do perfum.

Najpopularniejsze świeże nuty zapachowe w perfumach dla niej i dla niego 

Pojawiają się w nucie głowy, to jest tej pierwszej, którą wyczuwamy od razu. Orzeźwiające, delikatne, bardzo przyjemne, składają się na nie między innymi trawy i nuty zielone, aromaty morskie i wodne. W kole zapachów do świeżych zaliczane są także nuty owocowe, dodatkowo te nieco słodkie, takie jak jagody, truskawki, maliny oraz inne.

Wyjątkowym typem zapachów świeżych są cytrusy, często wyodrębniane jako indywidualna grupa, gdyż jej przedstawiciele niezwykle często pojawiają się w perfumach. Są to olejki z cytryny, limetek, pomarańczy, grapefruitów, pomelo, kwiatów pomarańczy, ale również do tego grona kwalifikowana jest bergamotka. Na pograniczu nut świeżych oraz drzewnych są zioła, te mocno aromatyczne, jak lawenda, tymianek i rozmaryn.

Drzewne zapachy dla kobiet i mężczyzn 

Nieco tajemnicze, popularne w perfumach dla mężczyzn albo jako element nut bazy w kobiecych. Zapachy drzewne to nie tylko samo drewno, niemniej jednak każdy gatunek pachnie inaczej; to także mech, bursztyn, trawa cytrynowa, ale także skóra i drzewa orientalne, niezwykle aromatyczne. Mają one za zadanie wydostać głębię perfum, wprowadzić delikatne przejścia pomiędzy kolejnymi nutami, zmiękczać i sprawiać, że cała kompozycja sprawia wrażenie komfortowej. Istnieją także takie zapachy, jakie swoją mocą oraz zdecydowaniem dominują nad innymi, na przykład ekstrakty drzewa agarowego.

Intrygujące nuty zapachowe rodem z kuchni 

Jest wiele innych zapachów, które mogą znaleźć się w perfumach, a nie należą do poprzednich kategorii. Większość z nich to zapachy jedzeniowe, zwane gourmand. Mogą to być przykładowo kawa, wata cukrowa, czekolada lub miód. Każdy z tych zapachów sprawia, że kompozycja staje się wyjątkowa i niebanalna. Jeśli lubisz zaskakiwać, takie mieszanki będą dla Ciebie perfekcyjne.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Ostatnio dodane do Moda i uroda
Każde perfumy to unikalna kompozycja zapachów, które mogą łączyć się w doskonałą całość. Aby wybrać idealną dla siebie mieszankę, zapoznaj się z naszym opisem wszystkich nut zapachowych. Informujemy, czym się charakteryzują oraz za co odpowiadają w perfumach. Dzięki temu będziesz wiedzieć, jakie nuty Ci odpowiadają i z tej przyczyny powinny dominować w Twoich perfumach.Najpiękniejsze nuty kwiatowe w perfumach dla niejIstnieją cztery główne grupy aromatów, jakie da się umieścić na schemacie, inaczej zwanym kole zapachów. Pierwszą grupą są nuty kwiatowe, jakie występują nieomalże we wszystkich perfumach kobiecych. Na ogół trafiają do nuty serca, czyli zapachów, które stają się w pełni odczuwalne po piętnastu minutach od zaaplikowania i utrzymują się przeciętnie od 1,5 do 3 godzin. „Sztandarowe” kwiaty używane w perfumach to róże, lilie, konwalie, fiołki, magnolie, ylang-ylang, jaśminy oraz tuberozy. Czynią one pachnidło bardz...