Komu pomaga rehabilitacja?

Komu pomaga rehabilitacja?

Artykuł dodał/a: Laura Przybylska
Ocena: brak
Oddanych głosów: 0

Rehabilitacja wspiera zdrowie psychiczne oraz fizyczne. Za cel obrała sobie powrót do całkowitego bądź częściowego powrotu do zdrowia przez osoby chore lub po przebytych urazach. Jest stosowana w domu, szpitalu albo centrum rehabilitacyjnym, a wszystko zależne jest od stopnia wielkości doznanego urazu. Zalecana jest dzieciom z zaburzeniami psychosomatycznymi, wadami wzroku i słuchu, bądź nawet dla kobiet po mastektomii!

Jakie efekty przynosi leczenie prądem?

Elektroterapia polega na leczeniu prądem. W czasie zabiegu wykorzystuje się prąd stały lub zmienny. Dostarcza to cudowne efekty w objawowym leczeniu schorzeń narządów ruchu. Prąd oczywiście ma stosowne częstotliwości. Zabieg polega na poddawaniu jego działaniu części ciała za pomocą specjalnych elektrod. Zapewne Cię to zaskoczy, ale prąd ma działanie przeciwbólowe! Zmniejsza także w dużej mierze napięcie mięśniowe, pomaga zregenerować się tkankom i powoduje, że obrzęki szybciej się wchłaniają. Elektroterapię chwalą sobie pacjenci, którym dolega rwa kulszowa, dystrofie mięśniowe, reumatyzm oraz różnorodne zwyrodnienia.

Na czym polegają zabiegi laseroterapii?

Laseroterapia to zabiegi, w czasie których wykorzystuje się lasery lecznicze. Mają one przeróżne działanie, które wynika z określonego modelu. Wyróżniamy m.in. lasery argonowe, diodowe, rubinowe itp. Wskutek laseroterapii można się bezboleśnie pozbyć pieprzyków, zmian naczyniowych, a często i niewielkich guzków. Lasery są pomocne także w leczeniu ciężko gojących się ran, owrzodzeń oraz utrwalaniu przeszczepów skóry! Wskutek laseroterapii da się także się pozbyć bólu — w tym nerwobólu, zespołu po zakrzepowego, chłonnego obrzęku, stopy cukrzycowej i wielu innych!

Co powoduje leczenie zimnem?

Leczenie zimnem brzmi dość nietypowo, jednak taki zabieg jest bardzo pomocny w wielu schorzeniach. Jest to oczywiście naukowo udowodnione. Do wykonywania zabiegu wykorzystywane jest powietrze o zaniżonej temperaturze, dwutlenek węgla lub ciekły azot. Doskonale pomaga w niwelowaniu stanów zapalnych tkanek miękkich oraz pomaga wrócić do zdrowia po licznych urazach sportowych bądź wypadkach. Łagodzi stany depresyjne oraz zmiany zwyrodnieniowe.

Komentarze

Brak komentarzy

Dodaj komentarz
Ostatnio dodane do Zdrowie i odżywianie
Rehabilitacja wspiera zdrowie psychiczne oraz fizyczne. Za cel obrała sobie powrót do całkowitego bądź częściowego powrotu do zdrowia przez osoby chore lub po przebytych urazach. Jest stosowana w domu, szpitalu albo centrum rehabilitacyjnym, a wszystko zależne jest od stopnia wielkości doznanego urazu. Zalecana jest dzieciom z zaburzeniami psychosomatycznymi, wadami wzroku i słuchu, bądź nawet dla kobiet po mastektomii!Jakie efekty przynosi leczenie prądem?Elektroterapia polega na leczeniu prądem. W czasie zabiegu wykorzystuje się prąd stały lub zmienny. Dostarcza to cudowne efekty w objawowym leczeniu schorzeń narządów ruchu. Prąd oczywiście ma stosowne częstotliwości. Zabieg polega na poddawaniu jego działaniu części ciała za pomocą specjalnych elektrod. Zapewne Cię to zaskoczy, ale prąd ma działanie przeciwbólowe! Zmniejsza także w dużej mierze napięcie mięśniowe, pomaga zregenerować się tkankom i powoduje, że obrzęki szybciej się wch...